Turcja - poradnik turysty


Ciekawostki

Czy wiesz, że…?

 • Istambuł to jedno z dwóch miast na świecie, które leży jednocześnie na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim? Drugim jest Magnitogorsk w Rosji.
 • Turcy z reguły nie korzystają z papieru toaletowego a z  podmywania się? W łazienkach dla turystów zwykle jest papier (warto jednak nosić go przy sobie – na wszelki wypadek), ale należy wrzucać go do koszy na odpadki sanitarne, nie zaś do sedesu, ponieważ turecka kanalizacja może nie “zabrać” papieru wraz z nieczystościami, gdyż kraj cierpi na deficyt wody i jest ona oszczędzana także w taki sposób.
 • Turcji są dwa rodzaje ubikacji? Muszle (sedesy) i otwory w podłodze, wyposażone w podpórki na stropy i uchwyty do podtrzymywania się.
 • Turyści w Turcji rzadko skarżą się za problemy żołądkowe, niemniej w razie ich wystąpienia warto wiedzieć, że skuteczniejsze na nie są leki tureckie?
 • Turcy posiadają wyjątkową rasę kotów – tureckie vany – które mają dwukolorowe oczy i płetwę (fałdy skórne)  między palcami łap, która ułatwia zwierzętom pływanie?

202 odpowiedzi do “Ciekawostki”

 1. Benedict mówi:

  Ridiculous quest there. What occurred after?
  Good luck!

  Take a look at my blog – fibroids miracle

 2. Gena mówi:

  I read this post completely concerning the comparison of
  latest and preceding technologies, it’s awesome article.

  My webpage – http://www.161994up.com

Skomentuj


Wycieczki Turcja

Ładuję...